Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall bedriva handel med brandskyddsutrustning samt konsultverksamhet inom nämnda område samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 066 | 3 508 | 4 133 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 230 | 811 | 11 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 230 | 813 | 13 |
| Årets resultat (tkr) | 173 | 487 | 11 |
| Summa tillgångar (tkr) | 2 701 | 3 167 | 2 151 |
| Antal anställda | 2 | 2 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 4 066 | 3 508 | 4 133 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 1 230 | 811 | 11 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 1 230 | 813 | 13 |
| Årets resultat (tkr) | 173 | 487 | 11 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 113 | 175 | 272 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 2 588 | 2 992 | 1 879 |
| Tillgångar (tkr) | 2 701 | 3 167 | 2 151 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 818 | 646 | 158 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 200 | 200 | |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 684 | 2 322 | 1 993 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 2 701 | 3 167 | 2 151 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 754 | 2 067 | |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 30.3% | 23.1% | 0.3% |
| Soliditet | 35.6% | 24.9% | 7.3% |
| Kassalikviditet | 140.0% | 117.9% | 89.0% |
Gård Hemskydd AB ingår i en koncern med 2 bolag. Koncernmoderbolag är Ekeräng i Eckerhult AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall bedriva handel med brandskyddsutrustning samt konsultverksamhet inom nämnda område samt därmed förenlig verksamhet.